Всім нам дуже подобається відпочивати на природі і, особливо, в лісі. Хочеться щоб куточок лісу, який ми обираємо для відпочинку, був мальовничим, незасміченим, взагалі незайманим.
У літній період зростає небезпека виникнення лісових пожеж.
Лісові пожежі були і є найбільшим лихом для лісу. За лічені хвилини вони можуть знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися десятиріччями. При цьому збитків зазнають не тільки лісові масиви, рослинність, гинуть також дикі тварини, птахи, комахи.
Для запобігання пожежам ліс очищають від хмизу, сухостою, сміття, влаштовують спеціальні протипожежні смуги, на пісках і супіщаних землях вирощують стійкіші проти вогню хвойно-листяні насадження.
Проте головним в охороні лісів від пожеж є суворе додержання відпочиваючими правил поведінки в лісах, особливо в зелених зонах міст і робітничих селищ.
Усі, хто буває в лісі, повинні знати правила гасіння пожежі. При виникненні низових пожеж вогонь збивають гілками листяних порід, засипають землею, заливають водою або спеціальними розчинами хімічних препаратів, плугами проводять мінералізовані смуги і таке інше. Щоб зупинити верхову пожежу, необхідно зробити протипожежний розрив. Кожен, хто помітить вогонь у лісі, повинен негайно вжити заходів для його гасіння; якщо зробити це власними силами неможливо, слід повідомити МНС, лісову охорону або міліцію.
Зважаючи на сильні пожежі, які були цього тижня у Криму, любителям відпочинку на природі доведеться потерпіти, зважаючи на високий рівень пожежної небезпеки в лісах.
Кабінет міністрів тимчасово заборонив візити населення до лісових масивів, лісопосадок і інших подібних об'єктів. Таке рішення ухвалено через високий рівень небезпеки пожеж.
Тому ще раз нагадуємо - пожежу легше попередити, ніж загасити!
Пресс-служба
Держуправління охорони навколишнього
природного середовища у Волинській області