Головна сторінка   |   Останні події   |   Карта сайту   |   Контакти



    Про управління
    Керівництво
    Структурні підрозділи
    Діяльність управління
    Суб'єкти моніторингу
    довкілля
    Екологічний календар
    Стан довкілля
    Нормативна база
    Бібліотека
    Доступ до публічної
    інформації
    Природоохоронні акції
    та конкурси
   

    ДЕРЖАВНІ РЕСУРСИ
www.lutsk.ua

 

    СПОНСОРИ ПОРТАЛУ


    ЛІЧИЛЬНИКИ

Top.Ukr.Im


    Новини


7 липня – День працівника природно – заповідної справи 07.07.2012

     Ще з часу виникнення самої ідеї заповідання, яку висловив у 1895 р. великий науковець, засновник науки про ґрунтознавство В. Докучаєв, наукові кола та прогресивна громадськість вважали збереження заповідних еталонів кожної природно-історичної області святою справою, справою совісті і честі нації.

     Загалом заповідну справу можна визначити як теорію та практику збереження і відновлення ландшафтних комплексів, а також їх раціональне використання у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Бурхливий розвиток промисловості та сільськогосподарського виробництва, інтенсивне будівництво, розширення мережі шляхів, осушення болотних масивів та річкових долин, розорення всіх придатних для сільськогосподарського обробітку земель, зменшення лісових площ – все це призводить до значних змін природних комплексів, впливає на екологічну рівновагу, видовий склад фауни та флори довкілля. 

     Саме тому збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, розвиток природно-заповідної справи – один з пріоритетів державної політики у сфері економічної та екологічної безпеки.

     Враховуючи вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об’єктів природно-заповідного фонду України, на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України Указом Президента України від 18.08.2009 року № 629/2009 «Про День працівника природно-заповідної справи» встановлено професійне свято, яке відзначається щорічно 7 липня.

     Завдяки багаторічній праці фахівців у сфері заповідної справи на території Волинської області функціонує 384 об’єкта природно-заповідного фонду загальною площею близько 220 тис. га, що складає 11,0 % від площі території області. 

     Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища у Волинській області проводиться щоденна клопітка робота з питань розвитку природно-заповідного фонду Волині. Сьогодні до заповідних територій області належить один природний заповідник – „Черемський” на площі 2975,70 га; 3 національних природних парки – Шацький на площі 48977 га, „Прип’ять-Стохід” на площі 39315,5 та Ківерцівський НПП «Цуманьська пуща» на площі 33475,34 га; 15 заказників; 3 пам’ятки природи; 3 парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва; 1 ботанічний сад загальнодержавного значення, і 358 об’єктів місцевого значення, загальною площею більше 100 тис. га.

     З метою збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду області Держуправлінням за останні роки проведена значна робота, зокрема:

     - У 2010 році Указом Президента України від 22.02.2012 № 203/2010 створений Ківерцівський НПП «Цуманська пуща» площею 33475,34;

     - У 2011 році рішенням обласної ради від 04.11.2011 № 7/21 створено загальнозоологічний заказник «Ясенівка» Камінь-Каширського району площею 146,3 га, ботанічні пам’ятки природи «Дуб Волиняка», «Пам’ять Дулібів», «Дуб Болеслава Пруса» Любомльського району, «Замостинський в’яз» Маневицького району та розширено заповідне урочище «Садівська дача» Луцького району на площу 30 га. Також 28 жовтня 2011 року відбулось підписання Угоди між Урядами України, Білорусії та Польщі про створення транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся». Метою Угоди є створення транскордонного біосферного резервату «Західне Полісся», що складається з біосферних резерватів «Шацький» (Україна), «Прибузьке Полісся» (Білорусь) та «Західне Полісся» (Польща), для створення нормативно-правової бази співпраці між цими країнами у сфері охорони і сталого використання зазначеної території.

     - У поточному році рішеннями обласної ради від 12.03.2012 № 10/67 та від 21.06.2012 № 12/35 створено загальнозоологічний заказник «Дубова» Ковельського району площею 889 га, лісові заказники «Березово-вільховий» Маневицького району площею 338 га і «Сяньків луг» Ківерцівського району площею 159 га та заповідне урочище «Гута» Володимир-Волинського району площею 435,9 га.

     Роль природно-заповідного фонду в житті біосфери та суспільства надзвичайно важлива та багатогранна. Подаруємо свято природі, собі та нашим нащадкам виваженими рішеннями в питаннях розвитку заповідної справи.


Прес-служба

Державного управління охорони навколишнього

природного середовища у Волинській області



    Останні події
29.04.2013 конкурс з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву
12.04.2013 Загальноміська екологічна акція «Зустріч птахів»
29.03.2013 Засідання Громадської ради
21.03.2013 На науково-практичній конференції обговорили екологічний та санітарний стан водних ресурсів міста Луцька
20.03.2013 ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ



    Корисні ресурси

перелік уточнюється

Рекомендовані ресурси 

© 2009 Державне управління охорони навколишнього природного серидовища у Волинській області.
© 2014 Екологічний портал Волині. Розробка та підтримка сайту - Компанія Сайкон, розміщення - WebHost.in.ua