28 листопада у Волинській обласній державній адміністрації відбулась нарада з питань розробки екологічних (зелених) інвестицій.
До слова, кіотський протокол – це міжнародна угода про охорону навколишнього середовища, згідно з якою 187 країн-учасниць зобов’язуються обмежити викиди в атмосферу парникових газів. Завдяки гнучким механізмам цієї угоди, Україна продає надлишкові сертифікати викидів, а отримані кошти використовує для реконструкції будівель.
В червні 2010 році наша область одна з перших підготувала і подала 64 запити в Національне агентство екологічних інвестицій на виділення коштів з бюджетної програми «Реалізація проектів, спрямованих на скорочення викидів або збільшення поглинання парникових газів». 23 проекти передбачають капітальне будівництво об’єктів освітньої галузі, 35 – в медицині і 6 – у сфері соціального захисту. Також змінилася форма нормативних документів, яка регламентує порядок подачі і фінансування цих проектів.
Облдержадміністрація зобов’язала профільних керівників у двотижневий термін уточнити та перевірити інформацію зазначених у переліку проектів будівель, які потребують реконструкції або заміни фасадів, вікон, дверей і дахів. Окрім того, на об’єктах необхідно створити комісії за участю представників будівельних організацій-підрядників для оцінки їх технічного стану і на основі цього підготувати Дефектні акти.
На сьогодні приблизна вартість капітальних робіт на вищезгаданих об’єктах складає 330 млн грн. Учасники наради запропонували скоротити перелік проектів, адже після їх перерахунку сума сягатиме 1 млрд грн, а це зменшує шанс на їх отримання. Однак, вже сьогодні необхідно підготувати проектно-кошторисну документацію всіх об’єктів, щоб отримати на них відповідне фінансування. Україна – одна з небагатьох держав, де процес санації старих будинків практично не починався. Якщо ж, після перерахунку, Нацагенство обмежить у певній сумі, тоді буде потрібно із переліку проектів вибирати найголовніші.